Ռեժիսոր Արսեն Գասպարյան
Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում մոմավառություն և ծաղկեմատույց մեծ արվեստագետի մահվան օրը: Համերգ, Շառլ Ազնավուրի երգեր: (հոգեհանգիստ):
Ֆրանկոֆոնիայի XVII գագաթնաժողով Երևանում
Հայ նկարիչների ցուցահանդես: Հայաստանի ազգային պատկերասրահում 7 հայ նկարիչների, քանդակագործների և լուսանկարչի ցուցահանդես: «Մանոն» օպերա
Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում Ժ. Մասնեի «Մանոն» օպերան: Նկարահանված է հանդիսատես և հատված օպերայից:
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ազգային արվեստի ներկայացում: (ազգային երգ ու պար) Հյուսիսային պողոտայում: ՀՀ Վարչապետ Ն. Փաշինյանի և կառավարության անդամների այցը Ֆրանկոֆոնիայի ավան» : Համերգ: (Երեկո):
Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում մոմավառություն և ծաղկեմատույց ի հիշատակ մեծ արվեստագետի: Համերգ, Շառլ Ազնավուրի երգեր:
«Ֆրանկոֆոնիայի ավան»
Նկարանահված է Երևանի Ազատության հրապարակում Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության անդամ շուրջ 30 պետությունների և գործընկերների կազմակերպություններ, (տաղավարներ) որոնք ներկայացել են իրենց ազգային մշակույթով, ցուցահանդես-վաճառք ձևաչափով:
«Ֆրանկոֆոնիայի ավան» կինոտարեգրություն, սեմինար, դասախոսություն, հյուրեր, տաղավարներ, անցորդներ բեմ-համերգ, ներկայացումներ:
Ֆրանսիայի մշակույթի նախարարի այցը «Ֆրանկոֆոնիայի ավան» :
Ֆրանսիայի առաջին տիկին Բրիջիտ Մակրոնի այցը «Ֆրանկոֆոնիայի ավան» :
Les hauts de seine un departement solidarie -Օ-ԴԸ-Սեն (պանրագործություն) Էկո : Հարցազրույցներ՝ all.me տաղավար , Հայկական զարգացման նախաձեռնություններ, « Հայկական Գանձեր» , Կոնգո, Բենին Մարոկո Ռուանդա Մադագասկար Կանադա, Քուեբեք - տաղավարներ :
Երևան 2800
Երևան քաղաքի կադրեր, շենքեր, փողոցներ, Հյուսիսային պողոտա, Երևան 2800 Մարաթոն, Երևան 2800 հեծանվավազք, Երևան 2800 տոնական Երևան, համերգներ, Ազատության հրապարակ, Կասկադ, պատանի երաժիշտների համերգ, Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակ, Վերնիսաժ:
Արմավիրի մարզ
Խաղողի այգիներ, բերքահավաք, գյուղատնտեսություն, անասնապահություն, գյուղ Արշալույս, խաչքարագործ Ռուբեն Նալբանդյանի արվեստի դպրոց:

Director Arsen Gasparyan
Candle-lighting ceremony in Aznavour square on the day of great artist's death. A concert, Charles Aznavour’s songs. (requiem)
17thsummit of Francophonie in Yerevan
Exhibition of Armenian painters. Exhibition of 7 Armenian painters, sculptors and photographs in National Gallery of Armenia. Opera “Manon” by J. Massenet in
the Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet after A. Spendiaryan.Spectators and some parts of the opera.
United Arab Emirates: national songs and dances in Northern avenue. The Prime Minister of RA N. Pashinyan and Government members visiting the “district of Francophonie”. A concert.
Candle-lighting ceremony in Aznavour square in commemoration of the great artist. A concert, Charles Aznavour’s songs.
“A district of Francophonie”
Around 30 member countries of the Francophonie had their pavilions in Freedom square representing their culture in an exhibition-sale.
Film chronicle “The district of Francophonie”, seminar, lecture, guests, pavilions, passers-by, concert, performances.
The visit of the minister of Culture of the Republic of France to the “District of Francophonie”.
The visit of Brigitte Macron; the first lady of France to the “District of Francophonie”.
Les hauts de seine un departement solidarie,Hauts-de-Seine․
Interviews: all.me pavilion, Initiatives for Development of Armenia, “Treasures of Armenia”, Congo, Benin, Morocco, Rwanda, Madagascar, Canada, Quebec: pavilions.
Yerevan 2800
Buildings and streets of Yerevan, Northern Avenue, Yerevan 2800 marathon, Yerevan 2800 cycling, Yerevan 2800 concerts, Freedom square, Cascade, a concert of young musicians, Charles Aznavour square, Vernissage.
Armavir province
Vineyards, harvesting, agriculture, cattle breeding, village of Arshaluys, art school of cross stone master Ruben Nalbandyan.
The meeting of the villagers of Urcadzor with N. Pashinyan the Prime minister of RA in front of the Government building.